CaffeGiorno
“Łyk mocnej ,czarnej kawy, pełnej aromatu
Przywraca życie człowiekowi. A człowieka światu.”
Guillaume Massieu
Relacja z targów VENDITALIA 2012

W zeszłym tygodniu zakończyła się targi VENDITALIA, które już tradycyjnie odbyły się w Mediolanie. Zamierzaliśmy znaleźć tam nowe rodzaje kapsułek, ale także dowiedzieć się, co nowego słychać u naszych włoskich dostawców kawy. Jak się okazało, nowości było dużo.

 

Firma CAFFITALY wprowadziła dwa tygodnie temu nowa kawę Armonioso, która jest produktem z serii Fair Trade - czyli produkt Sprawiedliwego Handlu. Jest to pierwsza kawa Fair Trade w kapsułce.

http://www.caffitaly.com/pages/prodotto.aspx?id=150

Pojawi się również u nas kawa z guaraną, która też jest nowością Caffitaly.

http://www.caffitaly.com/pages/prodotto.aspx?id=155

Więcej produktów ze strony tego producenta nie może być sprzedawana w Polsce. Mamy jednak nadzieję, że za jakiś czas uda nam się sprowadzać jeszcze więcej kapsułek tej firmy do Polski.

 

Firma ADESSO, a właściwie La’tazzadoro, wprowadziła bardzo ciekawy spieniacz 
do mleka. Żaden ekspres tej firmy nie ma spieniacza, więc firma pomyślała, że można dokupić go osobno. Argumenty za tym, że jest on lepszy od zamonowanego w ekspresie są takie, że unika się problemów z zatykaniem przewodów doprowadzających mleko i łatwiej jest utrzymać spieniacz w czystości. Jego poszczególne części można myć nawet 
w zmywarce. Spieniacz prezentuje się tak:

http://www.adessoespresso.it/montalatte-adesso-espresso.php

Piliśmy cappucino zrobione ze spienionego i podgrzanego w tym spieniaczu mleka i było naprawdę wyśmienite. Zastanawiamy się nad sprzedażą tego produktu w naszym sklepie.

 

Wycofujemy się natomiast ze współpracy z firmami PePe i Lollo, ponieważ bardzo dobrą kawę do systemu Lavazza Point prezentują firmy Capitani i Adesso.

 

Znaleźliśmy nowego dostawcę kapsułek kompatybilnych z systemami takimi jak: Nespresso Zespresso i Lavazza Mio Modo. W niedługim czasie kapsułki te pojawia się w naszym sklepie.

 

Niedługo wprowadzimy do naszego sklepu kawę ziarnistą. Będzie to również włoska kawa od trzech producentów. W swojej ofercie będziemy mieli kawy: Lavazza, Kimbo i Pellini. Czekamy właśnie na ich dostawę.

 

Szykują się zmiany również w wyglądzie sklepu, ponieważ musimy dostosować go do nowych produktów.

 

Targi i spotkania podczas ich trwania uważamy za udane.

Z kawowym pozdrowieniem

Zespół CAFFE GIORNO